Norm Architects - mieszkanie projektanta

dodano: 10 marzec, 2014

krzesło i stolik HAY, lampa &Tradition, koszula i płaszcz Zara

 

Mieszkania ludzi, których podziwiamy i doceniamy wzbudzają w nas największe zainteresowanie. Jesteśmy ciekawi czy odzwierciedlają ich styl, jak bardzo ich praca jest spójna z tym jak żyją i spędzają wolny czas. Tak jest też w przypadku apartamentu Jonasa Bjerre-Poulsena, architekta, projektanta i fotografa, który jest częścią popularnego duetu architektonicznego Norm Architects. Fajnie, że flagowe projekty marki znalazły tu swoje miejsce.

Willa z 1911 roku położona jest w małym porcie, w wiosce Vedbaek, na przedmieściach Kopenhagi. Otoczona przez morze, lasy i zielone pola jest prawdziwym azylem i wytchnieniem dla Jonasa i jego rodziny. 

Zanim do tego doszło, dom wymagał generalnego remontu. Wcześniej panował tu styl prowansalsko - rustykalny i dość przypadkowy dobór mebli i materiałów. Na samej podłodze można było rozróżnić siedem rodzajów posadzki. 

Architektowi zależało na wprowadzeniu harmonii i stworzeniu nastrojowego klimatu. Wszystkie sufity, ściany i podłogi zostały odnowione. Meble i materiały miały stanowić połączenie ciepłego, skandynawskiego wzornictwa z nowoczesnymi detalami, cześć z nich zaprojektował Jonas.