Polski Design - KABO&PYDO - Katarzyna Borkowska i Tomasz Pydo

dodano: 20 marzec, 2014

Kubek TWIGGY, prod. Fabryka Porcelitu Avant, 2013

Kubek MODERN, prod. Fabryka Porcelitu Avant, 2013

Catering - talerzyki na przystawki, 2011

PracTea, ceramiczne kubki i filiżanki, 2010

Fotel Charm

KABO&PYDO, czyli Katarzyna Borkowska i Tomasz Pydo, mimo krótkiego stażu mogą się już pochwalić wieloma sukcesami. Liczne wyróżnienia, m.in plebiscyt Make Me! na Łódź Design Festival (2011), czy finał konkursu Young Design organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego (2011, 2012), ugruntowały już pozycję marki na polskim rynku.

Jednym z flagowych projektów duetu są talerzyki na przystawki - Catering. Ceramika zaproponowana w projekcie tworzy system, dający wiele możliwości układania ich w kompozycje, dzięki temu spełnia rolę nie tylko praktycznego zestawu, ale też angażuje posiadacza kolekcji do zabawy i indywidualnej kreacji stołu. Proste formy - sześciokąt, romb i trójkąt, ułatwiają tworzenie struktur, porządkując przystawki i potrawy.

Innym, ciekawym projektem, który charakteryzuje się nie tylko ascetyczną, ale też praktyczną formą jest zestaw ceramicznych kubków i filiżanek PracTea. To idealny wybór dla miłośników herbaty - przykrywka kubka służy także, jako naczynie na torebkę. Lekko wycięta linia naczynia ułatwia trzymanie i łatwo dopasowuje się do dłoni.