Polski Design - Black Deer Workshop

dodano: 03 kwiecień, 2014

Apartament w linii prostej

W projekcie chodziło o zachowanie oryginalnych elementów z pofabrycznego pomieszczenia i nadanie całości eleganckiego klimatu. Motywem przewodnim mieszkania jest wykorzystanie istniejącej instalacji centralnego ogrzewania wraz z charakterystycznymi rurami, które zostały dodatkowo wyeksponowane przez zastosowanie czarnego koloru. Ten sam trend przewija się w systemie oświetleniowym i karniszach. Całość tworzy kompozycję wzajemnie przecinających się linii prostych, podkreślając industrialny klimat wnętrza.

 

Mieszkanie studenta

Najważniejszym problemem w tym projekcie było zmyślne zaplanowanie przestrzeni, które wydzieli dodatkowe pomieszczenie i powiększy wnętrze. Dzięki zastosowaniu wielofunkcyjnych mebli w skandynawskim stylu mieszkanie zyskało więcej miejsca i nowoczesny klimat.

 

Black Deer Workshop tworzą Magdalena Śliwka i Karolina Zakrzewska, dwa różne charaktery, które połączyła wspólna pasja do tworzenia czegoś wyjątkowego. Dziewczyny w swoich projektach kierują się przede wszystkim funkcjonalną prostotą z nutką modernizmu, Art Deco i stylu industrialnego. Jeśli modernizm to Warren Platner i Charles & Ray Eames, inspirują się również twórczością Andree Putman, klimatem nowojorskich loftów, francuskich mieszkań, skandynawską czystością oraz współczesnymi rozwiązaniami. Wszystko to łączą z wymaganiami swoich klientów. Mówią, że dopiero się rozkręcają, trzymamy kciuki i czekamy na więcej!