Polski Design - After Hours Design

dodano: 15 maj, 2014

 

Design sprowadzony do minimum to sztuka dobrego pomysłu. Relooking pokoju dla dorastającej dziewczynki to niewielkie zmiany, które wydobyły i podkreśliły ciekawy układ tego pomieszczenia. Geometryczna plama koloru przechodząca przez powierzchnię sufitu  tworzy nowy podział, kreuje ciekawą kompozycję w relacji z zabudową meblową. Wprowadzenie koloru  ociepla białe, transparentne wnętrze. Elementy drewniane, kolorowe detale i grafiki zamknięte w oprawach korespondujących z pozostałymi elementami wyposażenia stanowią  podstawę tego prostego "rearanżu".

DUDU AND HIS TREE

KUBATURA

MR.RABBIT

Serie grafik to studium na temat geometrii, którą przetwarza, przekształca w kontekście funkcji jaką może zająć w przestrzeni. Za pomocą kompozycji budowanej z linii i plam koloru tworzy obrazy, które wprowadzają harmonię, wzbudzają zainteresowanie i wchodzą w interakcję z miejscem, w którym się znajdują. 

After Hours Design to pracownia, która powstała 2013 roku. Filozofia, która przewodzi marce to zrównoważony podział brył i płaszczyzn. Pracownia zajmuje się w projektowaniem wnętrz,   grafik i przedmiotów użytkowych. Za After Hours Design stoi Monika Szczepańska, absolwentka Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, z wykształcenia  projektantka wnętrz.

Pomysł na After Hours Design pojawił się spontanicznie z potrzeby kreowania przestrzeni poprzez nowe media, które wpłyną na jej indywidualny i ponadczasowy charakter. Geometria stała się dla niej narzędziem, za pomocą którego buduje kompozycję zarówno w formacie dwu- jak i trójwymiarowym. Jako dyscyplina posiada wartości uniwersalne, ponadczasowe i z łatwością nawiązuje dialog z otoczeniem.