6. edycja Fashion Designer Awards 2014

dodano: 19 grudzień, 2013

Tradycyjnie w grudniu rusza już 6. edycja  konkursu dla młodych projektantów Fashion Designer Awards 2014. Tym razem kolekcje inspirowane będą latami 20. i 30.

Producentką i pomysłodawczynią konkursu jest Joanna Sokołowska- Pronobis, która stworzyła go z myślą o wspieraniu młodych talentów. Obok niej w jury zasiądzie: Dawid Tomaszewski, Łukasz Jemioł, Joanna Klimas, Agnieszka Maciejak, duet Bohoboco, Marietta Żukowska, Ada Fijał, Edyta Herbuś, Dorota Williams, Karolina Malinowska, Beata Sadowska, Lidia Popiel, Różena Opalińską, Grażyna Olbrych, Mikołaj Komar, Agnieszka Ścibior i Andrzej Foder.

Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybierze tylko 20 osób, które zaprezentują konkursowe kolekcje na półfinale 5 kwietnia 2014 w Złotych Tarasach a 10 z nich przedstawi je na Gali Finałowej w maju 2014.

Finaliści zawalczą o nagrodę finansową w wysokości 15.000 zł ufundowaną przez MSKPU oraz staże w atelier w Polsce i zagranicą. Do wygrania są także wyjazdy zagraniczne do Paryża na Paris Photo od Kazar i Lille – prestiżowe targi odzieżowe z partnerem strategicznym FDA – Whirlpool, z  innowacyjną technologią 6ty Zmysł Kolory.

Zgłoszenia można nadsyłać do 10 lutego 2014 r.