Eddy Anemian zwycięzcą H&M Design Award 2014

dodano: 30 styczeń, 2014

Eddy Anemian został zwycięzcą trzeciej edycji konkursu Design Award organizowanego przez markę H&M. 24-latek pochodzący z Saint Chamond (Francja) wygrał 50.000 euro, a jego kolekcja została zaprezentowana na Mercedes-Benz Stockholm Fashion Week. Ubrania jego projektu trafią do wybranych sklepów H&M i online w sierpniu 2014 roku. 

Kolekcja inspirowana jest Tildą Swinton w filmie "I am love" i dorobkiem francuskiego malarza Ingres. Eddy jest na ostatnim roku w La Cambre w Brukseli i ma nadzieję na stworzenie własnej marki. "Jestem bardzo szczęśliwy, że wygrałem i miałem szansę zaprezentować swoją kolekcję w Sztokholmie. Próbuję rozwinąć swoją własną markę już od dłuższego czasu, ta wygrana z pewnością mi w tym pomoże" powiedział Eddy Anemian.

W składzie jury pojawiły się takie osobistości jak: projektant domu mody Erdem, aktorka Michelle Dockery, Michelle Harper, Serena Hood z Vogue UK, Sara Maino z Vogue Italy, główna projektantka H&M Ann-Sofie Johansson i dyrektor kreatywna H&M Margareta van den Bosch.