Pokaz dyplomowy MSKPU 2014

dodano: 14 marzec, 2014

Kas Kryst

Magdalena Floryszczyk

Sonia Kitka

Monika Robaszewska

11 marca w studio Domaniewska 37a odbył się pokaz dyplomowy Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Staramy się bywać na nich regularnie i śmiało możemy stwierdzić, że poziom jaki prezentują absolwenci z roku na rok jest coraz wyższy. 

Pokazano aż 18 kolekcji, najlepsi dyplomanci zostali wyróżnieni i wielu z nich rozpocznie staże w atelier znanych polskich projektantów. Mariusz Przybylski nagrodził Magdalenę Floryszczyk oraz Joannę Samolewicz. Duet Paprocki&Brzozowski wybrali Martę Gorczycę, która pokaże swoją kolekcję w maju podczas pokazu projektantów. Maciej Zień wskazał na Przemysława Bracha. Joanna Klimas wybrała Sonię Kitkę i Dominikę Starz.

Podoba nam się to, że kolekcje nie były skrępowane żadnymi schematami, młodzi projektanci mogli pokazać wszystko to, co im w duszy gra. Niektóre z kolekcji były bardziej komercyjne, inne opierały się przede wszystkim na wizji artystycznej. My również mamy swoje ulubione. Na pierwszym miejscu stawiamy Kas Kryst -  podoba nam się zestawienie matowej czerni z błyszczącą w towarzystwie rockowych akcentów. Oversize'owy płaszcz z pierwszego zdjęcia jest fenomenalny! Doceniamy również bardzo kobiecą i świetnie skrojoną kolekcję Magdaleny Floryszczyk, pastelowe i dziewczęce inspiracje Soni Kitki oraz wykorzystanie mocno błyszczących tkanin w kolekcji Moniki Robaszewskiej.