Tomaotomo - pokaz kolekcji wiosna-lato 2014

dodano: 13 kwiecień, 2014

9 kwietnia w Soho Factory odbył się pierwszy warszawski pokaz marki Tomaotomo - Tomasza Olejniczaka. Projektant swoją pierwszą kolekcję zaprezentował trzy lata temu w Poznaniu. Potem był debiut na Fashion Week Vancouver oraz pokaz na Fashion Week Poland.

Kolekcja "Veronique" opiera się na ciekawie skomponowanej gamie kolorystycznej - obok bieli, różu i chłodnych niebieskości pojawił się ciepły odcień złotego beżu i czerwień. Królowały głównie kobiece sylwetki, jednak nam bardziej podobały się te, których było sporo mniej - luźne i inspirowane męskim stylem. Zwróciłyśmy uwagę również na szorty, bomber jacket i spódnicę uszytą z naturalnej skóry w pastelowych kolorach.

Tomasz Olejniczak o swojej kolekcji powiedział: „To projekty stworzone dla pewnej siebie i ambitnej kobiety, która lubi zabawę modą, a „stroi się” przede wszystkim dla siebie i swojego dobrego samopoczucia.”  Zgadzamy się z tym, kolekcja z pewnością nadaje się do "noszenia", nie ma w niej zbędnej przesady, sporo w niej elementów casualowych urozmaiconych ciekawym detalem.