Fashion Designer Awards startuje po raz 7.

dodano: 14 styczeń, 2015

Młode talenty poszukiwane! Właśnie ruszyła 7. już edycja dobrze znanego konkursu dla projektantów - Fashion Designer Awards. W tegorocznej edycji uczestnicy będą mieli za zadanie zaprojektowanie 4. outfitów inspirowanych hasłem przewodnim: MOODS OF THE NIGHT. Zgłoszenia w postaci rysunków można przesyłać do 10 lutego 2014 roku. 

Organizatorzy zadbali by 7. edycja konkursu obfitowała w nowe pozytywne zmiany. Stąd w gronie Jurorów nowi profesjonalni przedstawiciele świata mody, zmiany w regulaminie (szansę na pokazanie projektów przed gronem jurorów ma aż 30 osób), zwiększona główna nagroda finansowa, wydłużony staż zagraniczny oraz bardzo ciekawe hasło przewodnie.

Nastroje nocy to temat, który daje dużo wolności i myślę, że interpretacji go może być wiele. Można zaprojektować suknie wieczorowe ale także stylowy casual, bo przecież noc jest pełna życia.  Noc to muzyka, sex, rozmowa, taniec, intymność, wolny umysł, cisza, która pozwala usłyszeć własne myśli , to w końcu ulubiona pora pracy projektantów, to właśnie w nocy powstają najlepsze projekty ” twierdzi Joanna Sokołowska-Pronobis pomysłodawczyni konkursu. 

W tegorocznej edycji w jury zasiądą m.in.: Joanna Horodyńska, duet Bizuu, Lidia Kalita, Tomasz Ossoliński, Beata Sadowska, Joanna Klimas. Grono Jury spośród nadesłanych prac wybierze 30 osób, które zaprezentują swoje odszyte projekty na II obradach, z tej grupy 20 osób wejdzie do półfinału, gdzie zaprezentują swoje kreacje w Złotych Tarasach - 28 marca 2014 roku podczas 7 półfinału FDA. Kolejny etap to wybór 9 finalistów a dziesiąta osoba zostanie wyłoniona drogą głosowania na stronie organizatora.

Pula nagród FDA 2015 to: 

I miejsce: główna nagroda finansowa - 20.000 zł. od MSKPU, 3 tygodniowy staż u zagranicznego projektanta, stypendium w MSKPU oraz wyjazd na targi tkanin do Francji ufundowany przez Partnera strategicznego Whirlpool z innowacyjną technologią 6-ty zmysł Kolory. II i III miejsce: stypendia w MSKPU a wybrani finaliści otrzymają propozycję stażu w atelier Lidii Kality i Bizuu.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 luty 2015 r.

 

Więcej w tej kategorii: « Łódź Design Festival 2014